Navigácia

NEWSVeľvyslanectváIndia na SlovenskuGeografiaCestovaniePočasieGastronómiaKultúra a umenieAyurvedaPolitika a hospodarstvoMédiáTibetaniaINDIA 2006Indické listy | blogZábava :)NOVÝ ZÉLAND

India 2006 Stanka & Polko na Novom Zelande

...viac

Z miesta objasneniaLonely planetVianoce vo vlakuRyby v mori nemajú smädJoyVishuKoniec sezónyFarby, rikše, delfíny, dom a voľby.Pred monzúnom.O autorovi...

Linky

Môj Blogspot

Farby, rikše, delfíny, dom a voľby.

blog | Michal Poláček

Počasie je teplé a dusné. Až ma zobudí pranie bielizne som si istý, že som v dobrej časti dňa. Tá trvá niekedy ked´je zamračené dlhšie, ale normálne končí okolo deviatej ráno a začína sa znova okolo šiestej večer.

Stretol som sa v stále silnej horúčave okolo štvrtej poobede s kamarátkou Pasqualle, s ktorou sme sa dva dni hľadali, pretože nemáme mobilné telefóny, bežnú a lacnú výbavu. Osobne nemám rád predstavu, že mi niekto telefonuje ak som v Indii.

Nakoniec sme sa teda stretli v Kashi, kde sa sem tam hľadáme. Čítal som si tam v tieni. Ak nalejete do vlažnej presso kávy veľa tekutého cukru, mlieka a pohár je plný ľadu, vytvoríte v Kochi zásadný pokrok v popularite.

Rozprávali sme o terapii farbami a spektre ich účinku na vnímanie. O žltých, červených alebo modrých slnečných/pernamentných okuliaroch. Potom o meditácii a rešpekte Indov pred jej štádiom meditácie, v ktorom si jednoducho sadne a je kľudná. A o meditácií identifikácie sa z farbami. Hovorila o jej terapeutickom workshope v starom kostole niekde v Holandsku, kam si chce importovať rikšu. For fun. Treba násť niekoho kto to vybaví, zapakuje a pošle do Rotterdamu.

Medzi cudzincami, skupine ľudí, ktorí v Indii trvalo žijú, majú nejaké podnikanie a turistami. V Kochi som bol v kontakte s troma Slovákmi, čo je asi rovnaký počet ako v Reykjaviku takmer za rok. Tu sme sa stretli v priebehu týždňa a všetci stretli Pasquallu, pretože tu každého stretnete. Mám nejaké fotky z izby v hoteli kde bívala posledný týždeň v Kochi. Maľovala na steny svoje umenie a Indický majiteľ jej odpustil peniaze za hotel. Z vlastnej iniciatívy. Pôvodne mu len oznámila, že má chuť maľovať. Potom s ňou chcel večerať.

Išli sme sa pozreť na delfíny v oceáne a ryby na trhu dve minúty od hotela. Delfínov sme videli niekoľko. Bolo by ideálne s nimi plávať ako v nejakom filme z Nového Zélandu o etnickokultúrnych prekážkach láske a osudu. More má príjemnú teplotu. Pri trhu je dom, ktorí sa nám pozdával. a chlapíci čo sú v jeho rekonštrukcii nemali žiadne námietky proti nášmu pobytu, ale mohli sme sa radšej opýtať. Budova je v tunajšom koloniálnom štýle, z prechádzky interierom mám dva obrázky.

Vonku je predvolebná kampaň, hlácia sa hovorcovia z idúcich aut a hlásičov. Pripomína to zvuk a atmosféru zo Slovenských dedín pred 20 rokmi, ked´ sa objavil niekto vykupujúci čokoľvek.